Ławka ogrodowa – na co zwrócić uwagę wybierając ten element

ławka betonowa
27-06-22

Czy jest coś lepszego niż ciepłe słoneczne popołudnie, spędzone w pachnącym latem ogrodzie? Trudno konkurować z taką wizją odpoczynku. Aby jeszcze bardziej umilić sobie czas w tym miejscu, warto wyposażyć się w odpowiednie elementy małej architektury. Należyty komfort zapewni nam ławka ogrodowa. Jak wybrać tę najlepszą, która będzie służyła przez długie lata? W naszym artykule opisujemy, na co zwrócić uwagę wybierając ławkę do ogrodu. 

Jaka powinna być idealna ławka ogrodowa?

Wymarzony ogród nie tylko powinien być piękny, ale, przede wszystkim, funkcjonalny. Mała architektura nie jest tylko ozdobą przestrzeni wokół domu. Faktycznie, donice z betonu czy fontanny służą głównie za dekoracje. Niemniej jednak, nie można zapominać o innych elementach małej architektury. Ławka ogrodowa zapewnia komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Jakie siedzisko ogrodowe wybrać, aby było trwałe i wygodne?

Ławka ogrodowa powinna być odpowiednio wyprofilowana tak, aby siedzenie na niej było komfortowe i przyniosło upragniony wypoczynek. Jeżeli decydujemy się na siedzisko ogrodowe bez oparcia, należy zwrócić szczególną uwagę, na jego odpowiednie wymiary. Zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie będzie sprawiało, że nasza postawa podczas siedzenia nie będzie prawidłowa, co może stanowić ogromne obciążenie dla pleców.

Ławka betonowa z drewnianym siedziskiem będzie nieco wygodniejsza od tej wykonanej w całości z betonu. Ponadto, ten naturalny materiał nie nagrzewa się tak mocno. Jego minusem jest mniejsza wytrzymałość. Niemniej jednak, drewniane elementy jesteśmy w stanie wymienić na nowe. W ten sposób możemy na nowo cieszyć się wygodną i estetycznie wyglądającą ławką. Wielbiciele nowoczesnych aranżacji mogą sięgnąć po ławkę z betonu, która jest minimalistycznym dodatkiem do ogrodu. 

Beton architektoniczny – trwały materiał na ławkę ogrodową

Mała architektura, znajdująca się w ogrodzie, może być narażona na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Nie zawsze mamy możliwość schowania tych elementów na okres jesienno-zimowy do domu czy garażu. Z tego względu warto postawić na trwały materiał, który zniesie nawet najcięższe warunki pogodowe. Beton architektoniczny wykorzystany do wykonania ławki ogrodowej będzie więc doskonałym rozwiązaniem. 

Ławka ogrodowa z betonu to element architektury ogrodowej, któremu niestraszny jest ani mróz, ani wysokie temperatury czy nasłonecznienie. Ponadto, materiał ten jest niezwykle wytrzymały. Dzięki odpowiedniej impregnacji takie siedzisko ogrodowe jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak, zarysowania czy pęknięcia. 

Ławka ogrodowa – jaki kolor wybrać?

Walory estetyczne wyposażenia ogrodu są niezwykle ważne. Wiele osób nie decyduje się na ciemne elementy małej architektury w obawie przed zmianami, na jakie są one narażone, takimi jak, np. płowienie koloru. Nie każdy materiał jest jednak podatny na tego typu uszkodzenia. Ławka ogrodowa, która zrobiona jest z barwionego betonu architektonicznego będzie eleganckim i wytrzymałym dodatkiem. 

Ławka z betonu architektonicznego może być farbowana na dwa sposoby, które opisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów. Jednym z nich jest nadanie pożądanego koloru poprzez dodanie barwnika do betonowej masy. Metoda ta daje możliwość uzyskania intensywnego koloru, który będzie niezwykle trwały. Ponadto w momencie ewentualnego uszkodzenia ławki, zniszczenie nie będzie aż tak widoczne. Innym sposobem jest barwienie wierzchniej warstwy betonowego elementu.

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości produktu z betonu architektonicznego

Skontaktuj się z nami?

Zapraszamy do kontaktu